AUTOKAROWA PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Nasze tegoroczne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w czwartek 10 października br. O godz. 6.30 z parkingu przy POLO wyruszyliśmy do Lichenia, Santuarium MB Bolesnej Królowej Polski. Tu o godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. dla wszystkich pielgrzymów. Po obiedzie w barze Domu Pielgrzyma "Arka" ruszyliśmy w dalszą drogę, aby na wieczór dotrzeć do Częstochowy. Dwa noclegi ze śniadaniami przewidziane były w Sanktuarium Krwi Chrystusa, odległym od Jasnej Góry okolo 4 km.
Nastepnego dnia (piątek 11 października) po śniadaniu wyruszyliśmy do Santuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. O godz. 12.30 dane nam było uczestniczyć we Mszy św. - tylko dla naszej grupy - w kaplicy św. Siostry Faustyny. Następnie każdy z uczestników ucałować relikwie Świętej.
Po obiedzie udaliśmy się autokarem po Wawel i każdy mógł zadysponować czasem wolnym według własnego uznania. W drodze powrotnej do Częstochowy udaliśmy się bezposredniona na Jasną Górę, aby uczestsniczyć w Apelu Jasnogórskim. Potem wróciliśmy na nocleg.
W sobotę, rano o godz. 5.00, autokar podwiózł nas znów na Jasną Górę byśmy mogli wziąć udział we Mszy św. w Kaplicy Cudownego obrazu. Potem wróciliśmy na śmiadanie do Sanktuarium Krwii Chrystusa i przed opuszczeniem tego miejsca - otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiarzem z Krwią Chrystusa. Tak uduchowieni i radośni wróciliśmy do Redy - zatrzymując się jeszcze na kilka chwil w Toruniu przy kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Nasz autokar
Firmy Rej-Pol z Redy